Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Менува cs:Osmanijská provincie
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува ka:ოსმანიეს პროვინცია)
с (r2.7.3) (Робот: Менува cs:Osmanijská provincie)
[[ca:Província d'Osmaniye]]
[[cv:Османие (ил)]]
[[cs:OsmaniyjskáOsmanijská provincie]]
[[cy:Osmaniye (talaith)]]
[[de:Osmaniye (Provinz)]]
127.201

уредување