Разлика помеѓу преработките на „Нишапур“

Додадени 206 бајти ,  пред 9 години
илустрирање
(илустрирање)
'''Нишапур''' е град во [[Иран]]. Во градот има 205,972 жители.
[[Податотека:Nishapur Night View.jpg|thumb|right|250px|Нишапур ноќе.]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.neyshaboor.com/ Официјално мрежно место]
{{никулец}}