Разлика помеѓу преработките на „Пајажината на Шарлота (цртан филм)“

с
r2.7.2) (Робот: Менува sk:Charlotte's Web (film z roku 1973)
с (r2.7.1) (Робот: Додава bcl:Charlotte's Web (pelikula kan 1973); менува tr:Charlotte'un Sevgi Ağı (film, 1973))
с (r2.7.2) (Робот: Менува sk:Charlotte's Web (film z roku 1973))
[[si:චාලට්ස් වෙබ් (1973 චිත්‍රපටය)]]
[[simple:Charlotte's Web (1973 movie)]]
[[sk:Charlotte's Web (film, z roku 1973)]]
[[sl:Čudežna mreža]]
[[sr:Шарлотина мрежа (филм 1973)]]
9.281

уредување