Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

с
r2.7.2) (Робот: Менува pnb:دیساں دی لسٹ
с (r2.7.2) (Робот: Додава am:የአለም አገራት ዝርዝር)
с (r2.7.2) (Робот: Менува pnb:دیساں دی لسٹ)
[[pa:ਦੇਸ਼ਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ]]
[[pag:Listaan na saray bansa]]
[[pnb:دیشاںدیساں دی سوچیلسٹ]]
[[ps:نور هېوادونه]]
[[km:បញ្ជីរាយនាម ប្រទេស]]
9.281

уредување