Силистра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 82 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Мења: uk:Силистра)
сНема опис на уредувањето
 
<big>[[Слика:Flag of Bulgaria.svg|30px|Бугарија]]<strong style="font-variant:small-caps;"> Бугарија</strong>
</big>[[Слика:Flag_of_Europe.svg|30px|Бугарија]]
</big>
 
<table style="background: transparent; text-align: left; table-layout: auto; border-collapse: collapse; padding: 0; font-size: 100%;" cellspacing="0" cellpadding="0">
{{Гео-никулец}}
{{Шаблон:Градови во Бугарија}}
 
[[bg:Силистра]]
[[bs:Silistra]]
[[eo:Silistra]]
[[es:Silistra]]
[[uk:Силистра]]
[[fa:سیلیسترا]]
[[fi:Silistra]]
[[sv:Silistra]]
[[tr:Silistre]]
[[uk:СилистраСилістра]]
869

уредувања