Разлика помеѓу преработките на „Федерико Гарсија Лорка“

ситна поправка
(дополнување)
(ситна поправка)
| name = Федерико Гарсија Лорка
| image = Lorca (1914).jpeg
| bgcolour = gold
| imagesize = 180п
| caption = Лорка во 1914 година
| pseudonym =