Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам simple:Phoenix (disambiguation) во simple:Phoenix
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава fa:فینیکس (ابهام‌زدایی))
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам simple:Phoenix (disambiguation) во simple:Phoenix)
[[ro:Phoenix]]
[[ru:Феникс (значения)]]
[[simple:Phoenix (disambiguation)]]
[[sk:Phoenix]]
[[sr:Феникс (вишезначна одредница)]]