Разлика помеѓу преработките на „Свети Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј“

с
r2.7.3) (Робот: Додава en:Saint Evnuvios, Paisios and Averikios; козметички промени
(проширување на содржината на статијата)
с (r2.7.3) (Робот: Додава en:Saint Evnuvios, Paisios and Averikios; козметички промени)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.mpc.org.mk/ Официјална страница на Македонската Православна Црква]
 
 
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Христијанство во Македонија]]
[[Категорија:Македонски христијани]]
 
[[en:Saint Evnuvios, Paisios and Averikios]]