Разлика помеѓу преработките на „Дабниште“

Додаден 111 бајт ,  пред 13 години
с
(Бот-форматирање на селата.)
 
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
*[[Црква „Св. Богородица“ - Дабниште|Црква „Св. Богородица“]]
 
== Администрација и политика ==