Свети Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија за светец |name=Свети маченици Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј |birth_date= |death_date= 27 ...)
 
188

уредувања