Свети Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј: Разлика помеѓу преработките

Создадена страница со: {{Инфокутија за светец |name=Свети маченици Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј |birth_date= |death_date= 27 ...
(Создадена страница со: {{Инфокутија за светец |name=Свети маченици Евнувиј, Пајсиј и Аверикиј |birth_date= |death_date= 27 ...)
(нема разлика)
188

уредувања