Разлика помеѓу преработките на „Елтон Џон“

Одземени 38 бајти ,  пред 8 години
http://en.classora.com/reports/i60914/ranking-of-elton-johns-best-albums
с (r2.7.2) (Робот: Додава vec:Elton John)
(http://en.classora.com/reports/i60914/ranking-of-elton-johns-best-albums)
Елтон Џон и неговата група, исто така, објави уште два албуми, ''Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy'' (1975) и ''Blue Moves'' (1976), често се смета за најдобро во неговата кариера.
 
Во 40 години кариера, тој има продадено над 250550 милиони албуми и 100 милиони синглови.
 
== Дискографија ==
Анонимен корисник