Разлика помеѓу преработките на „Роки“

Додадени 58 бајти ,  пред 8 години
+филмски плакат
(Создадена страница со: {{Инфокутија филм | name = Роки | image = | image_size = | alt = | caption = | director = Џон Ејвилдсен | producer = Р...)
 
(+филмски плакат)
{{Инфокутија филм
| name = Роки
| image = Роки - плакат.jpg
| image_size =
| alt =
| caption = Филмскиот плакат
| director = Џон Ејвилдсен
| producer = Роберт Чартоф<br />Ирвин Винклер
2.148

уредувања