Разлика помеѓу преработките на „Пат околу светот за 80 дена (1956)“

+филмски плакат
с (изменета категоризација)
(+филмски плакат)
{{Инфокутија филм
| name = Пат околу светот за 80 дена
| image = Пат околу светот за 80 дена (1956) - плакат.jpg
| image =
| caption = Филмскиот плакат
| director = [[Мајкл Андерсон]]
| producer = Кевин Меклори <br /> Вилијам Камерон <br /> Мајкл Тод
2.148

уредувања