Разлика помеѓу преработките на „Сите го сакаат Рејмонд“

с
нема опис на уредувањето
с
| image = [[Слика:1 22720051091862.jpg|мини|250п]]
| caption = Главните улоги
| format = [[ситкомСитком]]
| runtime = 30 минути
| creator = [[Филип Розентал]]
| tv_com_id = 240
|}}
'''''Сите го сакаат Рејмонд''''' ([[англиски]]: ''Everybody loves Raymond'') е [[америка]]нски [[ситком]] емитуван на телевизијата [[CBS]] од [[1996]] до [[2005]]. Заедно со [[Сајнфелд]], [[Пријатели]], [[Фрејзер]] и други, ова е еден од најпознатите американски ситкоми.
 
Серијата се врти околу секојдневниот живот на итало-американецот Реј Барон, писател на спортска колумна во весник, кој живее со својата жена Дебра Барон, нивната ќерка Али и нивните идентични синови Мајкл и Џефри. Родителите на Реј и неговиот љубоморен и несигурен брат Роберт, не ги оставаат Реј и Дебра на мира ни еден момент. Реј често се вмешува во нечии проблеми, но на крај обично тој излегува виновен.
13.850

уредувања