Разлика помеѓу преработките на „Пат околу светот за 80 дена (1956)“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
изменета категоризација
(изменета категоризација, погрешна категорија)
с (изменета категоризација)
[[Категорија:Добитници на оскар за најдобар филм]]
[[Категорија:Филмови засновани на дела од Жил Верн]]
[[Категорија:Филмови засновани на новеларомани]]
 
[[ca:La volta al món en vuitanta dies (pel·lícula de 1956)]]
2.148

уредувања