Шлајфе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава uz:Schleife (Sachsen))
Нема опис на уредувањето
* [[Кито Лоренц]]: Лужичкосрпски-германски писател, лиричар и преведувач.
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
{{наводи}}
 
* [http://www.schleife-slepo.de Официјална страница] (германски)
* [http://www.sorbisches-folkloreensemble-schleife.de/ Страница на „Sorbisches Folkloreensemble Schleife“] (германски)
 
== Надворешни врски ==
{{Commons|Schleife}}
 
* [http://www.schleife-slepo.de Официјална страница] (германски){{de}}
* [http://www.sorbisches-folkloreensemble-schleife.de/ Страница на „Sorbisches Folkloreensemble Schleife“] (германски){{de}}
 
{{Градови во Герлиц (округ)}}