Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Додадени 24 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава io:Sileziana linguo
с (Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat))
с (r2.7.3) (Робот: Додава io:Sileziana linguo)
 
[[Категорија:Шлезиски јазик|Шлезиски јазик]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
 
[[af:Silesies]]
[[hsb:Šlešćina]]
[[hr:Šleski jezik]]
[[io:Sileziana linguo]]
[[id:Bahasa Silesia]]
[[ia:Lingua silesian]]
[[bat-smg:Sėlezu kalba]]
[[zh:西里西亞語]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
126.282

уредувања