Разлика помеѓу преработките на „Црногорски јазик“

с
r2.7.3) (Робот: Додава io:Montenegrana linguo
с (Брзо додавање категорија Флективни јазици (со користење на HotCat))
с (r2.7.3) (Робот: Додава io:Montenegrana linguo)
 
[[Категорија:Црногорски јазик|Црногорски јазик]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
 
[[ar:لغة مونتنغرية]]
[[hsb:Čornohoršćina]]
[[hr:Crnogorski jezik]]
[[io:Montenegrana linguo]]
[[ilo:Pagsasao a Montenegrino]]
[[it:Lingua montenegrina]]
[[bat-smg:Joudkalnėitiu kalba]]
[[zh:蒙特內哥羅語]]
 
[[Категорија:Флективни јазици]]
126.582

уредувања