Разлика помеѓу преработките на „Пат околу светот за 80 дена (1956)“

изменета категоризација, погрешна категорија
(Создадена страница со: {{Инфокутија филм | name = Пат околу светот за 80 дена | image = | caption = | director = [[Мајкл Андерсо...)
 
(изменета категоризација, погрешна категорија)
[[Категорија:Филмови засновани на дела од Жил Верн]]
[[Категорија:Филмови засновани на новела]]
[[Категорија:Филмови снимени во Сан Франциско, Калифорнија]]
 
[[ca:La volta al món en vuitanta dies (pel·lícula de 1956)]]
2.148

уредувања