Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Додадени 135 бајти ,  пред 8 години
с
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Kalnichté)
 
== Администрација и политика ==
[[Податотека:Sv. Ilija od Kalnište 01.JPG|мини|десно|Црквата „Св. Илија“ во Калниште]]
 
== Културни и природни знаменитости ==