Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Робот: Додава af:Siddhartha Gautama
[проверена преработка][проверена преработка]
MastiBot (разговор | придонеси)
с r2.7.2) (Робот: Додава ky:Гаутама Будда
MerlIwBot (разговор | придонеси)
с Робот: Додава af:Siddhartha Gautama
Ред 29:
[[Категорија:Индиски философи]]
 
[[af:Siddhartha Gautama]]
[[als:Siddhattha Gotama]]
[[ar:غوتاما بودا]]
85.496

уредувања