Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Литванија“

с
r2.7.1) (Робот: Додава hu:Litván férfi kosárlabda-válogatott
с (r2.7.2) (Робот: Додава eu:Lituaniako saskibaloi selekzio nazionala)
с (r2.7.1) (Робот: Додава hu:Litván férfi kosárlabda-válogatott)
[[lv:Lietuvas basketbola izlase]]
[[lt:Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė]]
[[hu:Litván férfi kosárlabda-válogatott]]
[[nl:Litouws nationaal basketbalteam]]
[[ja:バスケットボールリトアニア代表]]
34.422

уредувања