Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 2006“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува la:2006 Olympia hiemalia
с (r2.7.2) (Робот: Менува cv:Хĕллехи XX-мĕш олимп вăййисем)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува la:2006 Olympia hiemalia)
[[kk:Қысқы Олимпиадалық Ойындар 2006]]
[[ky:Турин 2006]]
[[la:2006 Olympia Hiemaliahiemalia]]
[[lv:2006. gada Ziemas Olimpiskās spēles]]
[[lb:Olympesch Wanterspiller 2006]]
126.979

уредувања