Фенотип: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 16 години
+bg-mk
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(+bg-mk)
[[Категорија:Генетика]]
 
[[mkbg:Фенотип]]
[[cs:Fenotyp]]
[[da:Fænotype]]
[[it:Fenotipo]]
[[hu:Fenotípus]]
[[mk:Фенотип]]
[[nl:Fenotype]]
[[pl:Fenotyp]]
Анонимен корисник