Најсеауе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава uz:Neißeaue)
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Најсеауе''' ({{lang-de|Neißeaue}}) е општина во округот [[Герлиц (округ)|Герлиц]], во [[Саксонија]], [[Германија]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
 
{{Градови во Герлиц (округ)}}
{{СаксонијаГерлиц-никулец}}
 
[[ca:Neißeaue]]