Логичка еквиваленција: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава hu:Logikai ekvivalencia
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с ([r2.5.2] Бот Додава: es:Equivalencia lógica)
с (Робот: Додава hu:Logikai ekvivalencia)
[[es:Equivalencia lógica]]
[[fr:Équivalence logique]]
[[hu:Logikai ekvivalencia]]
[[nl:Logische equivalentie]]
[[pt:Equivalência lógica]]
85.496

уредувања