Разлика помеѓу преработките на „Фонтенбло (дворец)“

Додадени 16 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува pl:Rezydencja królewska w Fontainebleau
с (r2.7.1) (Робот: Додава pl:Zamek w Fontainebleau)
с (r2.7.3) (Робот: Менува pl:Rezydencja królewska w Fontainebleau)
[[ja:フォンテーヌブロー宮殿]]
[[no:Fontainebleau slott]]
[[pl:ZamekRezydencja królewska w Fontainebleau]]
[[pt:Palácio de Fontainebleau]]
[[ro:Castelul Fontainebleau]]
126.849

уредувања