Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Менува nn:Irsk)
с
|fam3=[[Островски келтски јазици|Островски келтски]]
|fam4=[[Гојделски јазици|Гојделски]]
|nation={{flagзнаме|IrelandИрска}}<br />{{flagзнаме|EUЕУ}}
|minority=[[Северна Ирска]] (ОКВБ)
|agency=[[Форас на Гелѓе]]
|iso1=ga