Разлика помеѓу преработките на „Хакасија“

Додадени 54 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава hu:Hakaszföld)
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}
[[File:Khakassia republic map.png|right|thumb|180px]]
'''Хакасија''' ([[Руски јазик|рус.]] ''Республика Хакасия'', [[Хакашки јазик|хакашки]] ''Хакасия Республиказы'') е автономна република во составот на [[Русија|Руската Федерација]].
[[Податотека:Chakassien Tal Kiug 200107240115.jpg|мини|лево|Бунар во Хакасија]]
Анонимен корисник