Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

Одземени 43 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава ky:Адам укуктары)
* Осудувањето на [[смрт]]
* Ако човекот е продаден или третиран како [[слуга]]
* Пристап до вода за пиење
* Гаснењето на водата при неплаќање на таа сметка
* Непостоење на безплатно [[школување]]
* Казнувањето на личност без правилно судење
Анонимен корисник