Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:White House во tl:Puting Bahay
с (r2.7.3) (Робот: Додава br:Ti Gwenn)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:White House во tl:Puting Bahay)
[[fi:Valkoinen talo]]
[[sv:Vita huset]]
[[tl:WhitePuting HouseBahay]]
[[ta:வெள்ளை மாளிகை]]
[[tt:Ак йорт]]