Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

нема опис на уредувањето
| nationalteam1=
| nationalcaps1= | nationalgoals1 =
| pcupdate = 20:24,25 6јули август 2011 (UTC)2012
| ntupdate =
}}
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за Динамо Москва и ФК Москва.
 
{{Шаблон:Русија-фудбалер-никулец }}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Самедов}}
[[Категорија:Живи луѓе]]