Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Робот: Додава fr:Aleksandr Samedov)
| years2 = 2005–2008 | clubs2 = [[ФК Локомотив Москва]] | caps2 = 49 | goals2 = 3
| years3 = 2008–2009 | clubs3 = [[ФК Москва]] | caps3 = 44 | goals3 = 7
| years4 = 2010–2010–2012 | clubs4 = [[ФК Динамо Москва]] | caps4 = 45 69| goals4 = 89
| years5 = 2012– | clubs5 = [[ФК Локомoтив Москва]] | caps5 = 1 | goals5 = 0
| nationalyears1=
| nationalteam1=
| ntupdate =
}}
'''Александар Самедов''' ([[руски]]: ''Александр Сергеевич Самедов'', роден на {{роден на|19|јули|1984}} во {{роден во|Москва}}) е руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК ДинамоЛокомотив Москва]].
 
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за ЛокомотивДинамо Москва и ФК Москва.
 
{{Шаблон:Русија-фудбалер-никулец }}