Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додадени 33 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава be:Святы Мікалай
с (r2.7.2+) (Робот: Менува sk:Mikuláš z Myry)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Святы Мікалай)
[[bn:সেইন্ট নিকোলাস]]
[[zh-min-nan:Sèng Nicholas]]
[[be:Святы Мікалай]]
[[bg:Николай Мирликийски]]
[[bar:Nikolaus vo Myra]]
126.463

уредувања