Разлика помеѓу преработките на „Лакадиви“

Додадени 94 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава oc:Lakshadweep)
{| {{prettyinfobox}}
|-----
! colspan="2" bgcolor="#DEFFAD" | ЛакадивиЛакшадвип
|-----
! colspan="2" bgcolor="#DEFFAD" | ЛакадивиЛакшадвип - ലക്ഷദ്വീപ്
|-----
| [[Држава]]: || [[Индија]]
 
[[Податотека:Lakshadweep in India (disputed hatched).svg|thumb|]]
'''ЛакадивиЛакшадвип''' сее група на острови иостровска сојузна територија во рамките на [[Индија]], оддалечена од 200 до 300km300 km од нејзиното копно. Главен град е Каравати, а нејзиното старо име е Лакадиви.
 
 
Анонимен корисник