Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 55 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Aldantsi)
с
:''За скопското село Алдинци, видете [[Алдинци|овде]].''
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа= Aldanci 21.JPG
| опис= Поглед кон Алданци
| име=Алданци
| општина= [[Општина Крушево]]