Роман Павличенко: Разлика помеѓу преработките

Додадени 175 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава zh-yue:柏夫尤真高)
Нема опис на уредувањето
| clubs3 = [[ФК Спартак Москва|Спартак Москва]]
| clubs4 = [[ФК Тотенхем|Тотенхем]]
| clubs4 = [[ФК Локомотив Москва]]
| caps1 = 31
| goals1 = 21
| caps3 = 141
| goals3 = 89
| caps4 = 7378
| goals4 = 2021
| caps5 = 10
| goals5 = 2
| totalcaps =
| totalgoals =
| nationalyears1 = 2003–
| nationalteam1 = [[Национален фудбалски тим на Русија]]
| nationalcaps1 = 4050
| nationalgoals1 = 1921
| pcupdate = 2223 мајјули 20112012
| ntupdate = 323 јунијули 20112012
}}
'''Роман Павличенко''' ([[руски]]: ''Роман Анатольевич Павлюченко'', роден на {{роден на|15|декември|1981}}) е руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Тотенхем]].
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:ОнопкоПавличенко}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Динамо Ставропол]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Ротор Волгоград]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Тотенхем]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Локомотив Москва]]
[[Категорија:Руски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери од Премиер Лига]]