Разлика помеѓу преработките на „Усненозабна согласка“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{место на творба}}
'''Уснено забнаУсненозабна согласка''' ('''лабиодентал''')<ref>{{маклек|лабиодентал|лабиодентал}}</ref> е [[согласка]] која се создава помеѓу долната [[усни|усна]] и горните [[заби]].
 
==Усненозабни согласки според МФА==