Химачал Прадеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава si:හිමාචල් ප්‍රදේශ්
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава oc:Himachal Pradesh)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава si:හිමාචල් ප්‍රදේශ්)
[[ru:Химачал-Прадеш]]
[[sa:हिमाचलप्रदेशः]]
[[si:හිමාචල් ප්‍රදේශ්]]
[[simple:Himachal Pradesh]]
[[sk:Himáčalpradéš]]
127.291

уредување