Разлика помеѓу преработките на „Александар Прокопиев“

нема опис на уредувањето
(илустрирање)
* Човекот со четири часовници (раскази), 2003
* Борхес и компјутерот (есеи), 2005
* Ѕиркачот (новела), 2007.
* Човечулец: бајки од левиот џеб, 2011
== Наводи ==
{{наводи}}
27

уредувања