Дебочица: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 10 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.5) (Бот Додава: bg:Дебочица, ro:Debocița, ru:Дебочица)
(дополнување)
| име=Дебочица
| општина=[[Општина Благоевград]]
| популација=26
| поштенски број=2748
| надморска височина=1067
| географска широчина=
| географска должина=