Полуспроводник: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.4) (Робот: Менува ru:Полупроводник
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава hif:Semiconductor)
с (r2.5.4) (Робот: Менува ru:Полупроводник)
[[pt:Semicondutor]]
[[ro:Semiconductor]]
[[ru:Полупроводник]]
[[ru:Полупроводники]]
[[stq:Hoolichlaitere]]
[[sq:Gjysmëpërcjellësi]]
5.215

уредувања