Разлика помеѓу преработките на „Александар Прокопиев“

илустрирање
с (r2.7.1) (Робот: Додава pl:Aleksandar Prokopiew)
(илустрирање)
{{Infobox Writer <!-- for more information see [[:Template:Infobox Writer/doc]] -->
| name = Александар Прокопиев
| image = Aleksandar Prokopiew.jpg
| imagesize = 240px
| caption = Александар Прокопиев во 2012
| pseudonym =
| birthdate = 1953
| birthplace = Скопје
| deathdate =
| deathplace =
| occupation =
| nationality =
| period =
| genre =
| subject =
| influences =
| influenced =
| signature =
| website =
}}
 
'''Александар Прокопиев''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|||1953}}) е македонски прозаист, есеист и поет.
 
27

уредувања