Палатализација: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 10 години
наткатегорија
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(наткатегорија)
* [[Фонетика]] и [[фонологија]]
 
[[Категорија:ФонологијаАсимилација (лингвистика)]]
 
[[af:Palatalisasie]]