Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Одземени 78 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Игор Ѓузелов''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|2|април|1976}}) е поранешен македонски професионален фудбалер, кој играиграл на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|македонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[Серкл Бриж]] во [[Белгија]].
 
{{Македонија-фудбалер-никулец}}