Игор Ѓузелов: Разлика помеѓу преработките

Одземени 334 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава uk:Ігор Гюзелов)
Нема опис на уредувањето
{{Infobox football biography
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
| name= Игор Ѓузелов
{{Инфокутија за фудбалер
| име fullname = Игор Ѓузелов
| image =
| слика =
| birth_date = {{Birth date and age|df=yes|1976|4|2}}
| роден-датум = [[2 април]], [[1976]]
| birth_place = {{роден во|Струмица}}, [[СФРЈ]]
| роден-град = [[Струмица]]
| height =1.85
| роден-држава = [[Република Македонија|Македонија]]
| currentclub =
| висина = 185
| clubnumber =
| позиција = [[одбрана (фудбал)|одбрана]]
| position =одбрана
| сегашен клуб = [[ФК Серкл Бриж]]
| youthyears1 =
| клуб-бројка = 20
| youthclubs1 =
| младински години =
| years1 = 1993-1995
| младински клубови = [[ФК Беласица]]
| years2 = 1995-1999
| години = 1993-1995<br />1995-1999<br />1999-2001<br />2001-2002<br />2002-2006<br />2006<br />2006-''денес''
| years3 = 1999-2001
| клубови = [[ФК Беласица]]<br />[[ФК Силекс]]<br />[[Хајдук Сплит]]<br />[[Шахтјор Доњецк]]<br />[[Металург Доњецк]]<br />→[[Хапоел Петах Тиква]]<br />[[Серкл Бриж]]
| years4 = 2001-2002
| мечови(голови) = <br /> <br /> 32 (0) <br /> 2 (0) <br /> 61 (2) <br /> 6 (0) <br /> 26 (0)
| years5 = 2002-2006
| реп-години =
| years6 = 2006
| репрезентација = {{flagicon|Македонија}} [[Македонска фудбалска репрезентација|Македонија]]
| years7 = 2006-2011
| реп-мечови(голови) =
| младински клубови clubs1 = [[ФК Беласица]]
| тим-обнова =
| clubs2 = [[ФК Силекс]]
| реп-обнова =
| clubs3 = [[ФК Хајдук Сплит]]
| clubs4 = [[ФК Шахтјор Доњецк]]
| clubs5 = [[ФК Металург Доњецк]]
| clubs6 = → [[ФК Хапоел Петах Тиква]] (loan)
| сегашен клуб clubs7 = [[ФК Серкл Бриж]]
| caps1 =
| caps2 =
| caps3 = 39
| caps4 = 2
| caps5 = 61
| caps6 = 6
| caps7 = 39
| goals1 =
| goals2 =
| goals3 = 1
| goals4 = 0
| goals5 = 4
| goals6 = 0
| goals7 = 0
| nationalyears1 = 1998-2003
| репрезентација nationalteam1 = {{flagicon|Македонија}} [[Македонска фудбалска репрезентација|Македонија]]
| nationalcaps1 = 18
| nationalgoals1 = 1
| pcupdate = 29 јули 2010
| ntupdate = 10 јули 2007
}}
 
'''Игор Ѓузелов''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|2|април|1976}}) е македонски професионален фудбалер, кој игра на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|македонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[Серкл Бриж]] во [[Белгија]].