Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Медицина-специјалност-никулец“

преработка со стандардниот ambox меташаблон
(нов никулец)
 
(преработка со стандардниот ambox меташаблон)
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table style="background-color: transparent;"><tr><td>[[Image:Rod_of_asclepius.png|15px| ]]</td><td>''Оваа статија поврзана со [[Специјалност (медицина)|медицинска специјалност]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div>
| image = Rod_of_asclepius.png
[[Категорија:Никулци за медициски специјалности<noinclude>| </noinclude>]]
| subject =
<!--ако го најдете соодветниот никулец шаблон на друга википедија, овде вметнете интервики-->
| qualifier = за [[Специјалност (медицина)|медицинска специјалност]]
[[Категорија:| category = Никулци за медициски специјалности<noinclude>| </noinclude>]]
| name = Шаблон:Медицина-специјалност-никулец
}}