Палатализација: Разлика помеѓу преработките

Додаден 91 бајт ,  пред 10 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Асимилација (лингвистика) (со користење на HotCat))
 
{{Лингвистика-никулец}}
 
[[Категорија:Асимилација (лингвистика)]]
 
[[af:Palatalisasie]]
[[ru:Палатализация]]
[[sk:Palatalizácia]]
[[sr:Палатализација у новоштокавским дијалектима]]
[[fi:Liudennus]]
[[sv:Palatalisering]]
[[uk:Палаталізація]]
[[zh:顎音化]]
 
[[Категорија:Асимилација (лингвистика)]]
127.214

уредувања