Разлика помеѓу преработките на „Премиер на Република Грција“

Андонис Самарас
с (manually sorting interwiki conflicts)
(Андонис Самарас)
|insigniacaption = Печат на Грчката влада
|nativename = <small>Πρωθυπουργός της Ελλάδος</small>
|image = Lucas PapademosAntonis_Samaras_(PP_Congress_Bonn_2012).jpg
|incumbent = [[ЛукасАндонис ПападимосСамарас]]
|incumbentsince = 1020 ноемвријуни 20112012
|style =
|residence = [[Maximos Mansion]]
1.270

уредувања